Fight League Grappling Tournament
May 2, 2010
Santa Ana High School


RESULTS

Men’s Intermediate

127-140lbs
1. J. Lapieto (Combined Martial Science)
2. J. Nakashima (Fight Forum)
3. A. Cendejas (No Limits)

146-156lbs
1. S. Pereira (Fight Forum)
2. M. Thunyakij (MaDu Academy)
3. I. Quinto (10th Planet)

163-169lbs
1. M. Chung (AMMS)
2. J. Maestre (No Limits)
3. I. Mcbride (Lightning MMA)

170- 180lbs
1. J. Obar (Fight Forum)
2. L. Boyd (No Limits)
3. H. Beltran (Rukkus)

185-201lbs
1. J. Howard (HBSS)
2. N. Newbury (No Limits)
3. M. Stahlecker (Camp Pendleton)

207-307lbs
1. M. Gonzalez (Finish Strong)
2. C. Woolen (Camp Pendleton)
3. K. Turnbaugh (Combined Martial Science)


Men’s Advanced Fixed Weight ($ Division)

170lbs
1. D Lee (Undisputed)
2. N Lopez (Team Quest)

205lbs
1. C. Herrera (Team Quest)
2. J. Cortez (Undisputed)
3. G. Overstreet (Camp Pendleton)

Heavyweight
1. M. Renteria (Lehman)
2. J. Rodriguez (Unt)


Women

125-135lbs
1. G. Walker (Sparta MMA)
2. J. Lybarger (No Limits)
3. A. Chavez (Playground Legends)


Junior Boys (15 – 17 yrs)

112-132lbs
1. V. Herrera (Reigh)
2. K. Major (MKA Combat)

132-140lbs
1. S Nogawa (Lightning MMA)
2. N. Blatin (MKA Combat)
3. V. Herrera (Reign)

151-166lbs
1. R. Buniel (South High)
2. C. Reyes (Gracie Academy)
3. M. Herrera (Sparta MMA)

173-188
1. M. Stoller (Lightning MMA)
2. K. Hunter (MKA Combat)
3. G. Moore (OC Kickboxing)


Cadet Boys (13 & 14 yrs)

70 – 114 lbs
1. D. Dutra (The Arena)
2. JJ Reed (Rukkus)
3. Ni Elam (Egiptian Combat)

132-147 lbs
1. E. Almanza (Candel MMA)
2. J. Borao (UBJJ)

Heavyweight
1. J Beltran (Rukkus)
2. G. Hurtado (Kreitzman MMA)


Cadet Girls (13 & 14 yrs)

104 -117lbs
1. A Chevez (Playground Legends)
2. Ki Elam (Egiptian Combat)

121-135 lbs
1. K. Reed (Empire Training Center)
2. Ya Elam (Egiptian Combat)


Pre Teens (11 & 12 yrs)

65lbs
1. A. Claproth (Combined Martial Science)
2. Na Elam (Egiptan Combat)

70 – 73 lbs
1. Ni Elam (Egiptan Combat)
2. A. Esteves (Fussion MMA)

99 – 107 lbs
1. B. Worfgang (Rukkus)
2. S. Castro (No Limits)
3. B. Jetfren (Unat)


Novice (9 & 10 yrs)

63-64lbs
1. S. Krossen (No Limits / Lightning MMA)
2. K. Beato (PIMA)

65-75lbs
1. N. Elam (Egiptian Combat)
2. R. Hopkins (PIMA)

87-88lbs
1. M. Hutchison (Combined Martial Science)
2. D. Diaz (Combined Martial Science)


Rookies (7 & 8 yrs)

48-50lbs
1. V. Daos (PIMA)
2. J. Brown (Combined Martial Science)

51-58lbs
1. N. Carranza (Nelson)
2. K. Struble (Combined Martial Science)

70-80lbs
1. C. Balanos (Cleber JJ)
2. L. Diaz (Combined Martial Science)
3. E. Abad (PIMA)


Super Rookies (5 & 6 yrs)
1. N. Beato (PIMA)
2. E. Nekaybaw (Egipitian Grappling)


Rookie/ Novice / Pre-Teen Absolute (7 – 12 yrs)

Lower Weight 63 – 73lbs
1. Ni Elam (Egiptian Combat)
2. Na Elam (Egiptian Combat)
3. A. Claproth (Combined Martial Science)

Upper weights 75 – 93 lbs
1. M. Hutchison (Combined Martial Science)
2. D. Diaz (Combined Martial Science)
3. R. Hopkins (PIMA)

www.fightleague.org